Nereye Gitsem Gökyüzü Benimdir

Nereye Gitsem Gökyüzü Benimdir yorumları ve incelemeleri, kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve Kitabı satın al sponsorlu. Adı: Nereye Gitsem Gökyüzü Benimdir. Yazar: Şafak Pavey.

Responsive image
YAZAR
Şafak Pavey
DOSYA BOYUTU
8,22 MB
YAYIN TARIHI
2011
DIL
Türkçe
ISBN
9786055411107

PDF formatında Nereye Gitsem Gökyüzü Benimdir. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Nereye Gitsem Gökyüzü Benimdir kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


"Ben hayatı, yaşamak için değil, matem içinde sonsuz bekleyişe göre düzenlenmiş Acem ülkesinde nafile zamanlar bekledim... Severek ve ümit ederek... Bize çok benzeyen, bir uçtan diğerine savrulan kültürleri içinde hiç yabancılık çekmedim. Bize hiç benzemeyen toplumsal bezginliklerine yabancı kaldım. Büyük bir coşku ile gittiğim ülkeden derin bir hayal kırıklığı ile ayrıldım. Kolayca halledilebilecek, insana dair nice sorunun Kafdağı'nın arkasına gömülmesini, sosyal özgürlüklerin beş para değeri olmamasını hüzünle izledim."Okuduğunuz bu kitap kimseyi öfkelendirmek için yazılmadı. Kendi çaresizlikleri ile yola çıkmış genç bir insani yardım görevlisinin, görev yaptığı ülkenin çaresizlikleri ile baş etme hikâyesinin unutulmaması için yazıldı. Daha iyi yaşamak için daha kötüsünü inşa etmiş olanların pişmanlıklarını hatırlamak için yazıldı. Nereye giderse gökyüzünün sahibi olduğuna inanan kederli sürgünleri anmak için yazıldı. Ve İnsanlığın büyük macerasına kendi küçük tecrübesi ile eklendi.Sayfa Sayısı: 192Baskı Yılı: 2013Dili: TürkçeYayınevi: Kırmızı Yayınları 


Ben hayatı, yaşamak için değil, matem içinde sonsuz bekleyişe göre düzenlenmiş Acem ülkesinde nafile Nereye giderse gökyüzünün sahibi olduğuna inanan kederli sürgünleri anmak için yazıldı.